Ana Sayfa / Doğalgaz Rehberi / Doğal Gaz Neden Tercih Edilir?

Doğal Gaz Neden Tercih Edilir?

Başta CH4; Metan ve C2H6; Etan olmak üzere çeşitli hidrokarbondan oluşan yanıcı bir gaz karışımıdır. Doğal gaz renksiz, kokusuz havadan hafif bir gazdır.

Doğal gazı tercih etmeniz için bir çok neden var, her şeyden önce her an için kullanıma hazırdır, ekonomiktir, zaman ve iş gücü tasarrufu sağlar.

Doğal gaz aynı zamanda çevre dostudur, kalıcı atık bırakmadan yanar, cihazlarda ısı geçişi çok kısa sürede olur ve sıcaklık kontrolü çok hassas olarak yapılarak, konfor ve enerji tasarrufu sağlanır.

Stok yapma ve benzeri sorunları yoktur, önceden sipariş verme gerektirmez. Doğal gaz birincil enerji olarak borular ile, taşıma kayıpları, nakliye termin yeri olmadan, ulaşım yollarını meşgul etmeden ve trafik oluşturmadan kullanıcıya ulaştırılır.

Doğal gaz uzun süreli bir enerji kaynağıdır. Büyük rezervlerden, uzun yıllar ötesine kadar uzanan ya al ya öde anlaşmalarıyla emniyete alınmıştır. Doğal gaz ihtiyaçlarında depolama gerektirmez, böylece binalarda boş alanlar elde edilir. Doğal gaz kullanıldıktan sonra ödenir, önceden ödeme gerektirmez.

Bir apartmanda her dairenin ayrı gaz sayacı monte ettirmesi halinde ne kadar gaz tüketildiği kolaylıkla belirlenir. Modern doğal gaz cihazları her türlü ihtiyaca karşılık verir, istenildiği şekilde yerleştirilebilir.

Hangi Alanlarda Kullanılır?

Konutlarda ısınma, sıcak su elde etme ve yemekhanelerde rahatlıkla kullanılabilir.

İş yeri ısıtma da, fırın,  pastahane, kuru temizleme, lokanta, hamam ve banyolar, spor tesisleri gibi işletmelerde üretim veya faaliyet hizmetleri için kullanılabilir.

Sanayi bölgelerinde ısınma, üretim veya çevrim tesisleriyle elektrik üretimi için kullanılır.

Ayrıca Bakınız

Doğalgaz Tesisatı Nasıl Yapılır?

Dört mevsimin tüm özelliklerinin sırasıyla yaşandığı ülkemizde, kış aylarını rahat geçirmek için nasıl bir doğalgaz …